Wroclaw’da Gezilecek Yerler

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0

Cücelerin Şehri Wroclaw

Cücelerin ve Soğuk havayı sevenlerin şehri Wroclaw’da turistlik açıdan gezilecek yer çok olmasa da hiç yok denecek kadar da değil. Gezmek ve şehrin tadını almak için bir hafta sonunu tamamen ayırsanız yeter diyebilirim. Şimdi geçelim nereleri gezmemiz gerektiğini, madde madde şeklinde sıralayacağım hepsini.

-Wroclaw Hayvanat Bahçesi

Giriş ücreti her ne kadar 45 zloty gibi pahalı denebilecek bir miktar olsa da Polonya’daki en büyük ve en güzel hayvanat bahçesi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

– Wroclaw Fountain

Akşamları gösterilerin yapıldığı suya çeşitli renkler ve görüntüler yansıtılarak bir görsel şölene çevrildiği güzel bir etkinlik. Her akşam 8 gibi başlıyor. Herhangi bir ücret ödemeden yanınıza aldığınız yiyecek içecekle oturup bu görsel şovu izleyebilirsiniz.

–  Rynek

Şehrin merkezi, kare şeklinde bir alan gezmesi dolaşması baya zevkli pek çok restoran mağaza da burada yer alıyor. Elbet yolunuz düşer gezersiniz burayı. Eğer olur da giderseniz bizim için de Moa Burger’dan bir hamburger yiyin Literetka Cafe’de bir Latte için.

rynek-wroclaw-1180x700-jpg

– Hala Targowa

Kapalı bir alana ksımen bizim bildiğimiz salı pazarının kurulmuş hali. Bizim gibi salı pazarı bilen insanları pek etkilemiyor tabi ama vaktiniz varsa gidin bir görün. İçeride bir adetten türk marketi var. Sahibi Fikret abiyi görürseniz benden de bi selam söyleyin. Not: Hala Torgawa’nın altında ki aynı ada sahip restoran pahalıdır tavsiye edilmez.

– Japanese Garden

Yaza doğru gidilmesini tavsiye ettiğim içinde pek çok özel çiçek ve bitiki türü barındıran bir bahçe. Girişi de neredeyse ücretsiz öğrencilere 2 zloty normalde 4 zloty.

– Sky Tower

En üst noktasından tüm Wroclaw’ı görebileceğiniz bir yer. Gezilecek yerler listenizde bulunsun ama biz gittiğimizde öyle çokta etkilenmemiştik. Bunu da yapmadan döndük demeyelim diye gittik. Ücreti kişi başı 10 zloty.

– Öğrenci Adası

Wroclaw’da akşamları genelde öğrencilerin gençlerin toplanıp içkilerini içip çeşitli oyunlar oynadıkları, gitar çalıp şarkı söyledikleri güzel bir ada şehrin merkezine de yakın en azından bir akşam uğranmalı diyorum.

– Wroclaw Botanik Bahçesi

Kendim gitmesem de gidenlerin genelde beğendiği tahminimce Japon bahçesine benzer bol bol farklı cinsten ağacın ve bitkinin bulunduğu bir yer. Giriş ücretleri hakkında maalesef bir bilgim yok.

– Aquapark Wroclaw

Biraz yüzmek su kaydıraklarından kaymak isteyenler için bunu da ekleyeyim diye düşündüm. Öğrenci kartınız varsa 2 saatlik giriş ücreti 10 zloty. Ahım şahım bir yer olmasa da idare eder.

Şimdilik Wroclaw’da gezilecek yerler ile ilgili söyleyeceğim şeyler bunlar. Aklıma yeni yerler gelirse yazıya ekleyeceğim takipte kalın.

Wroclaw ile alakalı daha fazla yazı için tıklayınız;

Wroclaw Hakkında Genel Bilgiler,

Wroclaw’da Nerede Ne Yemeli,

 

Bu içerik Alperen Akgül tarafından 5 sene önce eklendi.

Yorumlar

İçeriği beğendiniz mi?
  • Etkilendim
  • Mutlu
  • Kötü
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkutucu

EN POPÜLER
İÇERİKLER

Copyright (C) Bir Gezgin Adam 2016. Tüm hakları saklıdır. Webmaster: Nazım Yılmaz