Glasgow Hakkında Genel Bilgiler

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0

İskoçya’nın Başkenti, Sönük Bir Şehir

 

Londra ile Edinburgh arasında ki planlarıma göre 2 günlük durağım. Planlarıma bazı nedenlerden dolayı uyamamam nedeniyle şehre sadece 1 günlük gelebildim. O 1 günün akşamı da konser vardı zaten konser bir nevi Glasgow’a geliş amacımda. Neyse konuyu dağıtmayalım en son ne diyorduk planlar bozuldu şehre sadece 1 günlük geldim. İyi ki de öyle olmuş diyorum. İskoçya’nın başkenti olması dışında hiç bir özelliği olmayan bir şehir desem yeridir.

Şehre vardığımda, Londra’da beni 1 hafta boyunca karşılayan güneşli hava yerine yağmurlu hava ile karşılaştım. Londra’da hiç yağmura denk gelmeyen biri olarak şansım Glasgow ile birlikte tersine döndü. Glasgow’da kaldığım tek gecede konsere gitmiş olsam da genel olarak gözlemlediğim kadarıyla gece hayatının baya canlı olduğunu söyleyebilirim.

Glasgow

GLASGOW’A ULAŞIM

Türkiye’den Ulaşım: Türkiye’den direkt uçuşlar çok nadir. Bu yüzden aktarmalı uçmak veya başka bir şehre gidip oradan kara yolu ile devam etmek daha olası.

Londra’dan Ulaşım: Londra’dan  ben Megabus ile gitmiştim. Otobüs ile yaklaşık 11 saat sürüyor. Tavsiyem otobüs şirketi olarak megabus’ı tercih etmeniz fiyat olarak baya ucuz. Aynı zamanda uçak ile gitmekte mümkün tahmini olarak 1 saat sürer yolculuk. Ryanair gibi ucuz hava yolu şirketlerinden ucuza uçak bileti bulduysanız tercih edilebilir.

Edinburgh’dan Ulaşım: Otobüs ile gidilebilir. Ben Megabus ile yaklaşık 1 saatte gitmiştim. Fiyat olarakta 1 pound ödemiştim sadece.

GLASGOW’DA ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Gezdiğim süre boyunca şehir içi ulaşım yollarını kullanma fırsatım olmadı. Gezdiğim yerler genel olarak yürüme mesafesindeydi. Tam fikrim olmamak ile birlikte sanki turistlik bir gezi için tabanway yeter.

GLASGOW’DA KONAKLAMA

Şehirde konaklama için size kesinlikle hostelleri öneriyorum. Bana kalırsa sabah gelirseniz akşama kadar gezin konaklamadan yola devam edin derim. İlla ben konaklama yapacağım diyorsanız pahalı otellere boş yere para vermekten ise nehir kenarında bulunan merkezde ki hostellerden birinde kalmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Şehirde gezilecek yerler listemize burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Onun dışında başka söylenecek bir şey yok sanırım.

Bu içerik Alperen Akgül tarafından 6 sene önce eklendi.

Yorumlar

İçeriği beğendiniz mi?
  • Etkilendim
  • Mutlu
  • Kötü
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkutucu

Yatak: 16 € (8 kişilik hostel)
Bira: 3 £ (Barda)
Yemek: 5 £ (Big Mac Menü)
Ulaşım: Yürüme
———————————
Turistik Zenginlik: 3/5
Gece Hayatı: 4/5
Pahalılık: 4/5
Şehire Genel Puan: 3/5
———————————
Gerekli Süre: 1 gün

EN POPÜLER
İÇERİKLER

Copyright (C) Bir Gezgin Adam 2016. Tüm hakları saklıdır. Webmaster: Nazım Yılmaz