Kim Milyoner Olmak İster ?

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0

Kim Milyoner Olmak İster’e Başvurdum

 

Evet, Kim Milyoner Olmak İster’e başvurdum ama nasıl oldu bu iş biraz ondan bahsedeyim. Aslında yarışmayı da öyle çok izleyen birisi değilim ama bir arkadaşım Altın Petek adlı bir yarışma programına başvurup katılınca bende neden olmasın diyerek hem o yarışma programına hem de Kim Milyoner Olmak İster’e başvurdum. Başvurmak için online olarak bir form doldurmanız yeterli oluyor. Formda kısaca kendinizi tanıtmaya yönelik ve yarışmaya niçin katıldığınız, hedefinizin ne olduğu ve kazandığınız parayı ne yapacağınıza dair sorular yer alıyor. Formu doldurup başvuru işlemini bitirdikten 2 gün sonra beni arayıp mülakat için söyledikleri tarihte uygun olup olmadığımı sordular bende uygunum dedim direk. İlk başta başkasının beni işlettiğini düşündüm.  Milyonlarca başvuru olan yarışmaya başvurumun üzerinden 2 gün geçmeden mülakat için çağırılınca ki benim bir arkadaşım 1 yıldır bekliyor, şok oldum. Bu haberi sadece arkadaşlarıma söyledim aileme yarışmaya katılırsam televizyonda izletip şok geçirme gibi bir düşüncem vardı.

milyoner

Sonunda mülakat günü geldi çattı. Telefonda mülakat için benle konuşan kadının verdiği adrese göre mülakat yeri Yenibosna’da bir yerdeymiş. Şansıma o gün metrobüs kazası oldu ulaşım durduruldu. Veznecilerde patlama oldu. Evden gömlek ve güneş gözlüğü ile çıktıktan sonra yağmur başladı. Kısaca gün kötü başladı ama ben 11.30 da olan mülakata geç kalmayayım diye erken çıktığım için istediğim vakitte stüdyolara varabildim.

Stüdyolara varmak için oturduğum yer olan Mecidiyeköy’den metrobüs ile Yenibosna’ya oradan da Atv stüdyolarına giden minibüsle stüdyolara ulaştım. Başvuran ve mülakata çağırılan olursa aklında bulunsun. Her neyse stüdyo’ya varınca ismimi listede kontrol edip hangar gibi bir yerde beklememi söylediler. Orada tahmini olarak diğer kişiler ile birlikte bir 20 dakika bekledikten sonra bizi asıl binaya aldılar. Asıl bina dediğim yer stüdyoların olduğu çekimlerin yapıldığı yer yanımda Müge Anlı ve Esra Erol’a gelmiş teyzeler oturuyordu. Orada da belli bir süre bekledikten sonra bizi mülakatların yapıldığı salona aldılar orada ismi okunan boş olan odalardan birine gidip içerdeki kişiyle 2-3 dakikalık bir görüşme yapıyordu. İsmim okunana kadar bir heyecan yaptım ama ismim okunup çağırıldığımda tüm heyecanım gitmişti.

Mülakat için odaya girdim. Mülakatı yapacak olan adam oturmamı söyledi ve sonrasında mülakata başladık. Mülakat genel olarak doldurduğun form üzerinden ilerliyordu. Kendinden bahset, parayı ne yapacaksın, hedef ne gibi sorular sordu hepsine cevap verdim ama keşke hedefi biraz daha yüksek tutsaydım (ben 15.000 TL hedef ama üstü neden olmasın dedim) ve konuşurken biraz daha atak, fırlama bir görüntü sergileseydim diyorum. Öyle tipleri seçiyorlar genelde. Benim mülakat diğerlerine göre kısa sürdü gibi geldi ya da heyecandan bana öyle geldi bilemiyorum ki arkadaşlarım sana öyle gelmiştir dedi ha bu arada unutmadan mülakatlar için yanınızda birini götürebiliyorsunuz tabi ki sizinle mülakata kadar gelmiyor ama danışmada bekleyebiliyor. Benim haberim yoktu böyle bir şeyden o yüzden tek gitmiştim.

Mülakat bittikten sonra bana 2-3 gün içerisinde olumlu olursa haber veririz dediler şu ana kadar 3güngeçti herhangi bir ses çıkmadı. Sanırım mülakata geçemedim. Mülakata seçilip geçememek biraz üzücü olsa da artık yapacak bir şey olacak.

Benim Kim Milyoner Olmak İster maceram şimdilik bu kadardı. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

Bu içerik Alperen Akgül tarafından 6 sene önce eklendi.

Yorumlar

İçeriği beğendiniz mi?
  • Etkilendim
  • Mutlu
  • Kötü
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkutucu

EN POPÜLER
İÇERİKLER

Copyright (C) Bir Gezgin Adam 2016. Tüm hakları saklıdır. Webmaster: Nazım Yılmaz