Birleşik Krallık Vizesi Nedir ? Nasıl Alınır ?

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0

Birleşik Krallık Vizesi

Birleşik Krallık vizesi genel kanıya göre alması en zor vizedir. Bunu alması en uğraştırıcı olarak değiştirsek daha doğru olur aslında. Siz koşullarını yerine getirdiğiniz sürece alması zor vize yoktur. Sadece bin bir adet koşul ortaya sunarak uğraştıran vizeler var. Birleşik Krallık vizesi de bunlardan bir tanesi.

Birleşik Krallık Vizesi İle Hangi Ülkelere Giriş Yapılabilir ?

Birleşik Krallık vizeniz ile İskoçya ve Galler’e  giriş yapabilirsiniz.  Ayrıca direkt girmemek şartıyla bu ülkelerden herhangi birinden İrlanda’ya da geçiş yapabilirsiniz. Ancak İrlanda’ya direkt girmek için İrlanda vizesi almanız gerekir.

Nasıl Alınır ?

İlk önce Visa4Uk adlı siteye girip hesap açmanız gerekiyor. Ardından orada çıkan formu eksiksiz bir şekilde İngilizce olarak doldurmanız gerek. Bu işlemin ardından istenen belgelerin teslimi ve benzeri işlemler için vize randevusu almanız gerekiyor. Başka yerde var mı bilmiyorum ama ben Profilo avm de bulunan merkezlerine randevu almıştır. Randevu alırken aynı zamanda vize için ödeme işlemini de online olarak yapmak zorundasınız. Tüm bu işlemlerin ardından gerekli evrakları toplayıp randevuya gidebilirsiniz.

vizesi

Gerekli Evraklar

 

-En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport, mevcut ise eski pasaportlar da getirilmeli

-Son 6 ay içinde çekilmiş 3,5 x 4,5 cm ebadında, 2 adet biyometrik vesikalık.

-Konaklayacağınız otel/hostel ve benzeri yerlerin rezervasyon çıktıları.

-Maaş bordroları, iş yeri sahibi olanların iş yeri ile ilgili evraklarının (İngilizce faaliyet belgesi, İngilizce ticaret sicil  gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası) fotokopileri.

-Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, iş yerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam  edebileceğinizi gösterir mektup. (İngilizce olmak zorunda)

-18 yaşın altında olup anne, baba ile seyahat etmeyen öğrenciler için nüfus idaresinden alınacak Vukuatlı Nüfus  Kayıt Örneği, ayrıca anne ve babadan alınmış noter onaylı muvaffakatname.

-Ulaşım için aldığınız biletin veya yaptığınız rezarvasyonun çıktısı

-Adli Sicil Kaydı

-Öğrenci iseniz İngilizce Öğrenci Belgesi

-Bankada paranız olduğunu ispatlamak için hesap durumunun çıktısı

Bu liste böyle uzar gider. Tüm olay orada kaçak yaşamayacağınıza, geri döneceğinize ikna etmek tabi bir de paranızın olduğuna.

Bu içerik Alperen Akgül tarafından 6 sene önce eklendi.

Yorumlar

İçeriği beğendiniz mi?
  • Etkilendim
  • Mutlu
  • Kötü
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkutucu

EN POPÜLER
İÇERİKLER

Copyright (C) Bir Gezgin Adam 2016. Tüm hakları saklıdır. Webmaster: Nazım Yılmaz