Gezgin Olmak İçin Gereken Ruh

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0

Gezgin Ruhu

 

Gezgin ruhu nedir ? Gezgin ruhu sizi yollara düşüren, dünyayı gezdiren içinizde ki kıpır kıpır enerjinin sebebidir. Bir gezgin ister tek başına ister bisikletle olsun ister motorla veya yaya olsun hiç fark etmeksizin yola çıkar. Gezginin hedefi yola nasıl çıktığı değil yolun ona sunacağı güzel hikayelerdir.

Gezgin

Gezgin ekonomik seyahat etmeyi hedefler, fazladan sırt çantasına koyacağı her eşyanın yolda ona ekstra yük olacağının bilincinde olup mümkün olduğunca az eşya ile yola çıkar. Gerektiğinde ekonomik açıdan istediği bir şey için fedakarlıklar yapar veya colessium gibi içine girmen aslında pek gerek olmadığı dıştan görünüşün de yettiği mekanlara sırf turist modasına kapılıp girmeyerek ekstra tasarruf eder.

Mutlaka kişi gideceği yerlerde lokal biri gibi takılır. Gittiği yer nere olursa olsun oranın yerel insanları ile sosyalleşir, adeta belli bir süre sonra İngiltere’de bir İngiliz, İtalya’da bir İtalyan gibi davranıp hareket etmeyi öğrenir. Kısaca yerel olmayı öğrenir.

Dil bilmemek çoğu zaman onun için sıkıntı olmaz. Bu durumu çeşitli yollarla aşıp yine de derdini anlatmayı bilir kimi zaman dil bilmemeyi sosyalleşmek için bir avantaj haline getirdiği bile olur.

Din,dil,ırk gibi kavramlar yüzünden ayrımcılık yapma hatasına düşmez bilir ki bir kere yola çıktın mı artık sen dünya insanısın dil,din,ırk gibi kavramlar artık senin için geride kalmıştır. Mevlana’nın dediği gibi “Gel Gel Ne Olursan Ol Yine Gel” sözünü benimseyerek insanları hiç bir din,dil,ırk ve fiziki özellikleriyle yargılamaz.

635971367796010521-1773666128_Travel-womanArmsOutstretched-147079253

Gezen kişi çevreye saygılı olmayı doğayı korumayı önemser. Her canlının bu dünya için bir önemi olduğunun farkına vararak onların yaşam alanına saygı gösterir. Gezen kişi aynı zamanda bir çevre dostudur.

Gezginin seyahate çıktığında olduğu kişi ile döndüğü olduğu kişi arasında farklar bulunur. Her seyahat ona bir şeyler katar. Her tanıştığı insan, her dinlediği hikaye onun ufkunu biraz daha genişletir, bir tık daha “Dünya İnsanı” olma yolunda ilerler.

Gezgin

Benim söyleyeceklerim bu kadar umarım yazıyı severek okumuşsunuzdur. Diğer yazılarda görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın.

Bu içerik Alperen Akgül tarafından 6 sene önce eklendi.

Yorumlar

İçeriği beğendiniz mi?
  • Etkilendim
  • Mutlu
  • Kötü
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Korkutucu

EN POPÜLER
İÇERİKLER

Copyright (C) Bir Gezgin Adam 2016. Tüm hakları saklıdır. Webmaster: Nazım Yılmaz