Anasayfa / Hakkımda

Hakkımda

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0

Kendim(iz) hakkında bilgi verelim biraz. Bakmayın sitenin isminin Bir Gezgin Adam olduğuna bu sitenin yapımında, sitedeki bilgilerin, fotoğrafların girilmesinde pek çok kişinin katkısı emeği var. Başlıkta ki ve ilk kelimede bulunan iz-lerin parantez içinde olmasının sebebi de bu. Hani Bir Gezgin Adamdı birçok kişi yardım etmiş diyenlere 3 Silahşörler’in aslında 4 kişi olduğunu hatırlatırım. Aslında sitenin yapımı ve benzeri teknik şeylerin dışında içindeki yazılar, bilgiler, kısaca sizin ilgilendiğiniz şeyler Bir Gezgin Adam’dan çıkma ( bu ben oluyorum). Benim hakkımda ki kişisel bilgilere daha sonra geliriz ve sitede emeği geçen diğer kişilere yazının ilerleyen kısmında yeniden dönerim ama şimdi neden bu siteyi kurdum ya da kurduk (ben-biz ikileminden çıkamayacağım galiba) ondan bahsedelim.

Bir Gezgin Adam olarak ben her zaman gezip görmeyi, yeni kültürlerle yeni insanlarla tanışmayı çok sevmişimdir. Her gezip gördüğümde bir fazlası diyerek içimdeki bu gezip-görme aşkını giderek büyüttüm ve sonunda 2015 yılının haziran ayında Birleşik Krallık’a giderek ilk yurtdışı deneyimimi yaşadım.

Yurtdışından döndüğümde artık daha global ve farklı bir insandım. Yurtdışına çıkmanın, özgür olmanın tadını bir kere aldıktan sonra artık hep farklı ülkelere gidip yeni yerler görmek yeni insanlarla tanışmak onların hikayelerini dinlemek istiyordum. Tabi aynı zamanda öğrenci olduğumdan bu yurtdışı gezileri için tatil zamanlarını beklemem gerekiyordu. Bende bu süre zarfında ne yapsam diye düşündüm ve gezdiğim gördüğüm yerleri insanlarla paylaşmak ve akıllarında ki soruların bir kısmını da olsa gidermek istedim. Bu amaçlar doğrultusunda bu siteyi kurmaya karar verdim.

Şimdi gelelim Bir Gezgin Adam gerçek hayatta kimdir?

ALPEREN AKGÜL
IMG_2097

8 Ağustos 1994 tarihinde İstanbul’da doğdu. Sırasıyla İlkokulu ve Liseyi Refet Angın İlköğretim Okulu ve Şişli Anadolu Lisesinde okudu. Şimdi ise Yıldız Teknik Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İktisat bölümünde okumaktadır. Yurtdışına ilk çıkışı 2015 yılında gittiği Birleşik Krallık ile olmuştur. Yurtiçinde de pek çok şehri gezen Alperen, önümüzdeki eğitim yılında (2017 Bahar) Polonya Wroclaw’da Erasmus yapacaktır.

Teşekkürler

Bu sitenin fikir olarak doğmasından başlayıp yapılışına yayın hayatına başlamasına kadar olan süreçte başta Kubilay Altunbaş ve Nazım Yılmaz’a teşekkür ederim

Bir diğer önemli teşekkür de bu siteyi okuyanlara. Siz olmadan bu site içinde güzel, önemli bilgiler olan ama tozlanmış raflarda unutulan bir kitap gibi kaybolup giderdi. Siz var olduğunuz sürece, bu siteyi takip ettiğiniz sürece bu sitede tozlu raflarda değil ellerdeki bir kitap gibi var olacaktır.

 

EN POPÜLER
İÇERİKLER

Copyright (C) Bir Gezgin Adam 2016. Tüm hakları saklıdır. Webmaster: Nazım Yılmaz